Bydlení mezi panely

Časopis o bydlení v panelovém domě a vše okolo něho. ... více
titulní strana časopisu Bydlení mezi panely a jeho předplatné

Vydavatel časopisu: PANEL PLUS PRESS s.r.o.

Typy předplatného

Roční
390.00 Kč
Dvouleté
780.00 Kč
Prodloužit předplatné Objednat předplatné Darovat předplatné

Současný panelový dům už není v mnoha případech ona klasická šedivá krabice, jedna od druhé k nerozeznání. A je třeba s potěšením konstatovat, že se nemění jenom vnější tvář domů, ale stále více roste také zájem o rekonstrukce bytových jader a změny v prostorovém uspořádání bytů. O proměně jednoho panelákového bytu si můžete přečíst v reportáží nazvané Sny a představy mladého páru.

Až z Japonska se k nám lodí vozí tradiční a generacemi prověřená keramika Made in Japan, kterou si oblíbily vyhlášené české restaurace a kterou můžete mít i vy doma. Kvalitní nádobí od japonských mistrů hrnčířů s designem inspirovaným japonskou přírodou najdete na www.chefshop.cz, nebo si ho můžete osobně prohlédnout a koupit v prodejně Chefshop v holešovické tržnici. Další podrobnosti v článku Made In Japan.

Letošní barevný odstín byl vybrán světovými designéry a architekty na základě vývoje globálních trendů, poznatků a výzkumu chování spotřebitelů. Stalo se tak již po šestnácté v Mezinárodním estetickém centru značky Dulux. Hlavním tématem se pro letošek stala myšlenka vpusťte dovnitř světlo vyjadřující nový pocit optimismu, který vzešel z výsledků výzkumů o globálních trendech. Mnoho dalších zajímavostí najdete v článku Barva roku: medově hnědá.

Podle průzkumu Buřinky, Stavební spořitelny České spořitelny, dobrou zkušenost se službami bytového designéra má už téměř každý desátý Čech (9,3 %). Dalších 31,4 % považuje práci bytových designérů při budování, rekonstrukci a renovaci bydlení za přínosnou, zatím však jejich služby nevyužili, protože k tomu neměli příležitost. zajímavé statistiky najdete v článku s titulkem Zájem o bytové designéry roste.

Na televizní obrazovky se vrací oblíbený pořad Jak se staví sen-extra. Zajímavé, často i nečekané bytové proměny a lidské osudy, které nejsou jako z románů se šťastným koncem. To čeká diváky televize Prima v další premiérové řadě oblíbeného pořadu. Řadu zajímavostí a fotografií známých architektů naleznete v článku Jak se staví sen: osmnáctá sezona.

Dráždivý kašel, chronickou rýmu, záněty nosohltanu, častá onemocnění horních i dolních cest dýchacích nebo chronickou bronchitidu. To vše může způsobovat zdánlivá maličkost. Suchý vzduch v bytě, chatě, chalupě nebo kanceláři. Pomoc je přitom poměrně snadná, stačí používat zvlhčovač vzduchu, který je zároveň ideálním pomocníkem, při nachlazení nebo akutních respiračních potížích. Další potřebné informace naleznete v článku Zvlhčovač vzduchu dokáže zázraky.

Statistiky jsou neúprosné. Počty vloupaček jasně ukazují, že bezpečnostní vstupní dveře by v současnosti měly patřit ke standardnímu vybavení bytu. To si velmi dobře uvědomují i členové bytového družstva BD JU-MLA v pražském Břevnově. Výměnu dveří se rozhodli řešit společně, neboť tento postup s sebou nese výhody jak po stránce finanční, tak i realizační. Další podrobnosti v článku s titulkem Klady instalace bezpečnostních dveří bytovým družstvem.

V tomto bytě stěží rozeznáte, že se jedná o typickou panelákovou dispozici 3kk, kterou obývají desítky tisíc dalších rodin. Snad je to tím, že majitelé si jeho rekonstrukci nechali navrhnout za svého pobytu v prosluněné Barceloně, odkud se do Prahy stěhovali. Právě místní inspirace přinesli architektům na první schůzku. A jak to dopadlo? To se dozvíte v reportáži s titulkem Bydlení i práce v harmonickém celku. Bytová designérka navrhla několik variant, kde jsou ilustrovány barevné úpravy podlouhlého pokoje, které mohou výrazně změnit jeho charakter a vyjevit jej v příznivějších proporcích. Ne vždy hraje roli jen volba mezi světlými a tmavými odstíny použitých barev nebo množství nábytku.cíleně použité odstíny barevnebo vzory a textury mohou výrazně změnit celý dojem a vnímání prostoru. Další podrobnosti v článku s titulkem Návrhy obývacího pokoje v paneláku.

Lucie je velkou milovnicí koní. Spolu s manželem postavila před 15 lety dům a vybudovala farmu. S manželem se ale záhy rozvedla a na všechno byla najednou sama. Farmu nechtěla opustit, a tak musela manžela vyplatit. Na dokončení domu a vysněné kuchyně nedošlo.Do jejího života sice vstoupil nový muž, přítel Luboš, a navíc se jim narodila dcera Anna, ale kuchyň mají stále provizorní. Lucie má velkou rodinu, pochází ze čtyř dětí a právě její dvě sestry ji přihlásily do pořadu Jak se staví sen. Další podrobnosti v reportáži nazvané Proměna kuchyně jako překvapení pro sestru.

Kanárské souostroví se rozprostírá v Atlantickém oceánu. Tvoří jej sedm hlavních ostrovů: Gran Canaria, La Gomera,Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma a Hiero. Všechny ostrovy jsou vesměs sopečného původu. Tenerife je s plochou 2034 čtverečních kilometrů největším z ostrovů Kanárského souostroví, kterým se také říká ostrovy věčného jara. Umístění ostrovů v Atlantském oceánu zajišťuje po celý rok mírné teploty, které nám nedají takřka poznat rozdíl mezi zimním a letním obdobím. Mnohé další v reportáži s titulkem Ostrov věčného jara.

Jsou místa, kde se okamžitě cítíte jako doma a ateliér Tomáše Bíma v Letech u Prahy k nim rozhodně patří. Obrazy plné zářivého světla vás vtáhnou a vy v nich začnete objevovat chvíle každodenního života. Zajímavý rozhovor s tímto malířem a grafikem uveřejňujeme pod titulkem Stále čekám na polibek Múzy.

Otázku: Jste připravení na jaro? vám klademe trochu s předstihem, abyste se mohli dobře připravit na to, až počasí konečně ukáže, co to znamená, když se řekne jaro a vy jako vyznavači domácích květin a balkonové zeleniny se vrhnete k rukavicím a květináčům.Tehdy totiž nastane ta správná doba, kdy vysadit nové anebo přesadit stávající květiny. Přinášíme pár rad, jak dát vaší domácí zahradě krásu a vitalitu, které najdete v článku s titulkem Jste připraveni na jaro?

Svaz českých a moravských družstev považuje otázku komplexních a současně energetický vědomých modernizací bytových domů za klíčovou pro celou společnost ve smyslu zachování stávajících standardů a sociálního smíru v oblasti bydlení.Je ale možno konstatovat, že velká část bytových domů na &8220; modernizaci teprve čeká. Ve snaze podpořit zájem bytových družstev, společenství vlastníků a konečných uživatelů bytů o modernizaci bytových domů SČMBD vyhlašuje pro bytová družstva a společenství vlastníků soutěž o nejlepší Panelák roku 2018.

A to opravdu není všechno. Dozvíte se, že předokenní rolety chrání nejen před zloději, ale také, že na velikosti záleží. Nechybí ani pozvánky na řadu veletrhů, které se v nejbližší době budou konat nejen v Praze a Brně.

ČísloDatum, kdy bude časopis rozesílán
1/2019 26.2.2019 aktuální číslo
2/2019 23.4.2019
spec. Jaro/2019 24.5.2019
3/2019 26.6.2019
4/2019 16.8.2019
5/2019 17.10.2019
spec. Podzim/2019 16.11.2019
6/2019 12.12.2019

Přidat příspěvek k předplatnému tohoto časopisu

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení předplatitelé.
Přihlašovací údaje najdete na faktuře nebo daňovém dokladu k předplatnému. Pro další kontakt můžete využít našeho call centra na telefonních číslech 225 985 225 a 777 333 370 nebo na e-mailu send@send.cz. Spojte se s námi také na Facebooku.