Babylon

Studentský list pro seniory ... více
titulní strana časopisu Babylon a jeho předplatné

Vydavatel časopisu: Studentský spolek Babylon

Typy předplatného

Roční
240.00 Kč
Jednotlivý výtisk
60.00 Kč
Roční Evropa
500.00 Kč
Roční Slovensko
15.00 EUR
Roční zámoří
500.00 Kč
Prodloužit předplatné Objednat předplatné Darovat předplatné

Revue Babylon řadu let přináší jiný pohled na události ve společnosti a kultuře. V situaci, kdy přední noviny ovládají političtí podnikatelé, internet se bulvarizuje a veřejnoprávní média trpí názorovou konformitou, chceme Babylon posunout na rovinu plnohodnotného média.

Babylon léta funguje a nadále bude fungovat jako více méně samizdat - nikdo se jím neživí, tvoříme jej ve svém volném čase, mimo zaměstnání. Založili jej a píší do něj vesměs absolventi UK rozličných oborů, z nichž někteří mají zkušenost s nezávislou publicistikou již z doby před listopadem. Šéfredaktorem je spisovatel a historik Petr Placák, autor řady prosaických i odborných knih, publicista a scénárista Adam Drda, politolog Josef Mlejnek, autor odborných studií, hispanista Stanislav Škoda, mimo jiné autor prací o Kubě, historička Marie Kopecká, žijící a publikující ve Francii, badatel Jan Horník, pracující v ÚSTR, politolog Petr Mach, jehož specializací jsou mezinárodní vztahy. Babylon ale není jen časopis - pořádáme pouliční akce, happeningy, pochody, výlety...

Důvody, proč Babylon vydáváme, jsou jednoduché - komentovat, hodnotit, kritizovat, chválit společnost, ve které žijeme, nás baví a zároveň je to i způsob, jak v ní (pokud možno smysluplně) fungovat. Rozšířit Babylon a sbírat peníze pomocí sbírky Hithit na rozjezd webu, kde budou aktuální články, jsme se rozhodli ve chvíli, kdy se prostor, kam psát, zásadním způsobem zúžil především vstupem magnáta a politika Andreje Babiše do médií.
 

ČísloDatum, kdy bude časopis rozesílán
4/2018 18.12.2018 aktuální číslo
1/2019 11.4.2019

Přidat příspěvek k předplatnému tohoto časopisu

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení předplatitelé.
Přihlašovací údaje najdete na faktuře nebo daňovém dokladu k předplatnému. Pro další kontakt můžete využít našeho call centra na telefonních číslech 225 985 225 a 777 333 370 nebo na e-mailu send@send.cz. Spojte se s námi také na Facebooku.