DRÁČEK

Časopis pro předškoláky i školáčky - učíme se a ani o tom nevíme. ... více
titulní strana časopisu DRÁČEK a jeho předplatné

Vydavatel časopisu: ECHO INZERT s.r.o.

Typy předplatného

Dvouleté
899.00 Kč
Roční
468.00 Kč
Pololetní
234.00 Kč
Roční kolektivní (min. 10 ks)
348.00 Kč
Objednat předplatné Darovat předplatné

Časopis Dráček je určen nejen předškolákům a školáčkům, ale pro inspiraci učitelkám mateřských škol a učitelkám I. stupně základních škol - a taky všem maminkám, které rády tráví se svými dětmi čas aktivně a smysluplně a vývoj jejich dětí jim není lhostejný.

Dráček přináší v kažždém čísle:
- úkolovky na procvičení ruky zábavnou formou
- logopedické básničky a doplňovačky, hrátky s logikou, kvízy atd.
- originální, efektní a jednoduché výtvarné nápady
- tvoření z b잾ně dostupných pomůcek v domácnosti
- nácviky písmenek pomocí obrázků
- modely a vystřihovánky, obrázkové křížžovky, spojovačky
- materiály, které na sebe navzájem navazují (jedno téma rozpracované například v komiksu, obrázkové encyklopedii, pohádce, hlavolamech i v tvoření)

Dráček podporuje analytické myšlení, rozvoj fantazie a logické uvažžování našich nejmenších.
Na vzniku časopisu se podílí rovn잾 dětská psycholožžka, logopedka a učitelka mateřské školy i alternativní ZŠ. Dráček patří mezi časopisy pro děti předškolního a mladšího školního věku. Učitelé ho často využžívají jako učební pomůcku a inspiraci pro tvoření s dětmi.

Servis předplatného tohoto titulu nezajišuje SEND předplatné.
Pro objednání předplatného využijte odkaz na on-line formulář níže.
Pro jiné možnosti objednání předplatného, dotazy k distribuci
a ostatní podněty kontaktujte vydavatele titulu.

Kontakt na vydavatele: 377 222 990, 604 204 546, predplatne@casopis-dracek.cz

Web titulu: www.casopis-dracek.cz


Obsah červnového čísla

POVOLÁNÍ

Macík a maminka (komiks, seriál): Macík vypráví mamince, co se zrovna naučil v kočičí škole, ten, kdo vyrábí cukroví, je cukrář a ten, kdo léčí zvířátka, je zvěrolékař. No a ten, kdo vaří v restauraci, jeje vařič! Anebo je to jinak? 

Ten dělá to a ten zas tohle: Přečtěte si jednoduché básničky doplněné krásnými obrázky. Nechybí tu ani otázky na rozvoj dětské slovní zásoby.

Když kuchař odpočívá (tvoření): Všichni si občas rádi odpočineme od práce, kterou musíme dělat den co den. Třeba takový kuchař Honza si zrovna včera pospíšil, aby měl co nejdřív navařeno, pak otevřel jeden ze šuplíků a vytáhl několik vařeček. Chvíli je nespokojeně pozoroval a pak si řekl, že vypadají až moc obyčejně. Že jim něco chybí a že je nejvyšší čas s tím něco udělat. Vzal barvičky a začal vařečky s chutí zdobit. Když byl hotov, napíchal je do květníků. Vedle zelených lístků vypadaly malované vařečky náramně dobře a Honza byl na sebe moc pyšný. Zkusíte si taky pomalovat starou vařečku?

Hádej, hádej hadači : Jak se říká pánům a paním, kteří ke své práci potřebují následující pomůcky? (Děti je vidí namalované na dvoustraně na kartičkách). Vypadá to jako zábavná hra, ve skutečnosti jde o úkol na rozšíření vědomostí a slovní zásoby.

Velká malovaná křížovka: Pojmenujte profese, které vidíte na obrázcích, a vyluštěte křížovku. 

Kvízy: Spojovačky, omalovánky, puzzle na několik způsobů, hledání rozdílů. To vše na jedno téma: Povolání. Bavte se, smějte se, přemýšlejte.

JARO

Vystřihovánka: Ptáčkové, berušky, slunce, mraky. Skvělé letní dioráma.

Sluníčka a slunéčka (malované hlavolamy): Vyluštěte kvízy na dané téma.

Sluníčka a slunéčka (tvoření): K jaru a létu patří nejenom žhnoucí SLUNÍČKO, lákající nás na koupaliště a k rybníkům, ale také SLUNÉČKA  roztomilí broučkové s černými puntíky na červených krovkách. Pojďme si teď pomalovat pár květináčů motivy sluníček a slunéček se na nich budou prolínat. Vůbec nevadí, umíte-li malovat, nebo ne. Důležité je, abyste se nebáli zapojit fantazii. Namalovat třeba slunce a do něj domalovat berušku, popřípadě pomalovat květináč červenou barvou s černými puntíky a pak přimalovat veselé žluté usměvavé sluníčko. Je to na vás.

Pohádka o sluníčku a propálených kalhotách:  V každé správné pohádce je zlo po zásluze potrestáno. Sluníčko se nemohlo dívat na to, jak se kluk Michal chová ke své kamarádce Aničce, a tak se rozhodlo, že vezme spravedlnost do svých rukou. (Jinými slovy: Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.)

Mraky a sluníčko (pohádka): Mraky a sluníčko se hádaly o to, kdo je důležitější. Hádaly se tak dlouho, až všichni dohromady vykouzlily zázrak. Totiž duhu. Pohádka je doplněná zábavnou encyklopedií právě na téma duha a její barvy. (Věděli jste například, že existuje jedna báječná věta, díky které si zapamatujeme všechny barvy duhy?) 

Kdo je pachatel?: I tentokrát můžete Koumesovi, detektivovi z louky pod lesem, pomoct při řešení záhady. Pět vítězů bude jako vždy odměněno.

Abeceda na pokračování: S Dráčkem se už rok a půl učíte nová písmenka abecedy. Tentokrát je tu pro vás připraveno U. A k němu samozřejmě i zábavné úkoly, omalovánka a básnička se zábavným úkolem.

Namáhejte si hlavičku: Hlavolamy, logické spojovačky, puzzle, veselé počítání, malované i slovní kvízy, nácvik psaní zábavnou formou, legrační logopedické básničky. S Dráčkem se učíte a ani o tom nevíte.

Přejeme vám příjemnou zábavu s červnovým Dráčkem.
ČísloDatum, kdy bude časopis rozesílán

Přidat příspěvek k předplatnému tohoto časopisu

Diskuse je určena pro komunikaci přihlášených zákazníků se společností SEND Předplatné. Přihlaste se pomocí jména a hesla, které jste obdrželi. Přihlašovací údaje najdete také na faktuře nebo daňovém dokladu k předplatnému, případně si je můžete nechat zaslat na e-mail zadaný při objednávce.

Bonusy k předplatnému časopisu DRÁČEK

Diňáci+hádání+pastelky - dárek k předplatnému časopisu DRÁČEK
platí do 3.07.2018

Diňáci+hádání+pastelky

Diňáci + Hravá škola Hádání + Pastelky Jumbo, dárek v hodnotě 284 Kč

mag. Číslice + pastelky - dárek k předplatnému časopisu DRÁČEK
platí do 3.07.2018

mag. Číslice + pastelky

Magnetická čísla + pastelky Jumbo, dárek v hodnotě 295 Kč.

 Hra + křeček + troje pastelky - dárek k předplatnému časopisu DRÁČEK
platí do 3.07.2018

Hra + křeček + troje pastelky

Soubor 150 her + O lakomém křečkovi + Troje pastelky, dárek v hodnotě 766 Kč

 Hra+čísl.+panenka+pastelky - dárek k předplatnému časopisu DRÁČEK
platí do 3.07.2018

Hra+čísl.+panenka+pastelky

Soubor 150 her + Panenka + Pastelky + magnetická čísla, dárek v hodnotě 899,- Kč