DRÁČEK

Časopis pro předškoláky i školáčky - učíme se a ani o tom nevíme. ... více
titulní strana časopisu DRÁČEK a jeho předplatné

Vydavatel časopisu: ECHO INZERT s.r.o.

Typy předplatného

Dvouleté
899.00 Kč
Roční
468.00 Kč
Zlevněné roční
408.00 Kč
Pololetní
234.00 Kč
Roční kolektivní (min. 10 ks)
348.00 Kč
Objednat předplatné Darovat předplatné

Časopis Dráček je určen nejen předškolákům a školáčkům, ale pro inspiraci učitelkám mateřských škol a učitelkám I. stupně základních škol - a taky všem maminkám, které rády tráví se svými dětmi čas aktivně a smysluplně a vývoj jejich dětí jim není lhostejný.

Dráček přináší v kažždém čísle:
- úkolovky na procvičení ruky zábavnou formou
- logopedické básničky a doplňovačky, hrátky s logikou, kvízy atd.
- originální, efektní a jednoduché výtvarné nápady
- tvoření z b잾ně dostupných pomůcek v domácnosti
- nácviky písmenek pomocí obrázků
- modely a vystřihovánky, obrázkové křížžovky, spojovačky
- materiály, které na sebe navzájem navazují (jedno téma rozpracované například v komiksu, obrázkové encyklopedii, pohádce, hlavolamech i v tvoření)

Dráček podporuje analytické myšlení, rozvoj fantazie a logické uvažžování našich nejmenších.
Na vzniku časopisu se podílí rovn잾 dětská psycholožžka, logopedka a učitelka mateřské školy i alternativní ZŠ. Dráček patří mezi časopisy pro děti předškolního a mladšího školního věku. Učitelé ho často využžívají jako učební pomůcku a inspiraci pro tvoření s dětmi.

Servis předplatného tohoto titulu nezajišuje SEND předplatné.
Pro objednání předplatného využijte odkaz na on-line formulář níže.
Pro jiné možnosti objednání předplatného, dotazy k distribuci
a ostatní podněty kontaktujte vydavatele titulu.

Kontakt na vydavatele: 377 222 990, 604 204 546, predplatne@casopis-dracek.cz

Web titulu: www.casopis-dracek.cz


Obsah únorového čísla

Hlavní téma: PTÁČCI A ZIMA

Macík a maminka (komiks, seriál): Koťátko Macík jde nakrmit ptáčky. Má plnou náruč bonbonů, čokolád a dortíků a už si to mašíruje ke krmítku. Poznáte, co je špatně, děti?

Ptáčci u krmítka (tvoření): Vyrobte si zamrzlou zimní krajinu pomocí vodovek a soli (Budete překvapené, děti, jaké plastické obrazce dokáže sůl na papíru vytvořit). Krmítko udělejte z tvrdého kartonu, sněhovou peřinu z odličovacích tamponků. Jednoduché ptáčky si vybarvěte podle fantazie. 

Ptačí vymalovánka: Domalujte ptáčkům čepičky a pokuste se zachovat barevnou řadu. (Úkol na rozvoj logického myšlení)

Křížovka ze samých opaků: Vyplňte si okýnka křížovky, a pokud ještě neumíte psát, nevadí. Rodiče jistě rádi pomůžou. Hned jak vyluštíte tajenku, můžete se vrhnout na zapeklité ptačí bludiště. Co myslíte, pomůžete ptačí slečně doletět k ptačímu klukovi?

Písničkové rébusy: Zazpívejte si dvě známé písničky a pak se podívejte na půvabné zimní obrázky. Jsou jen tak rozházené po stránce. Dokážete říct, jak by měly jít správně za sebou?

Hledáme nesmysly: V Čechách máme sice pořád ještě zimu, ale za dveřmi už netrpělivě přešlapuje jaro. Sluníčko co nevidět začne lákat z úkrytů i ty nejospalejší zvířecí zimní spáče, vytáhne ze země hlavičky prvních květů a dovolí nám, lidem, konečně shodit zimní bundy a čepice. Zatímco u nás se tedy můžeme těšit na teplo, existují na zeměkouli země, kde jaro po zimě nikdy nepřijde. Jsou to místa, která pokrývá hlavně sníh a led, a žít tu můžou jen taková zvířata, která jsou na tvrdé mrazy dokonale připravena. (Například mají silnou kůži a pod ní spoustu tuku...) Podívejte se pozorně na velký obrázek a vyškrtejte všechna zvířata, která do zemí věčného ledu a sněhu (tedy na Antarktidu a do Arktidy) nepatří. 

Zimní popletená slova:  V zimě je kratší den a delší nos. / Na boby se vejdou dvě děti a na sáčkách můžou sedět i tři děti. / Udělám si ze sněhu pár boulí a zkouluju tatínka.V každé z mnoha legračních vět je slovo s jedním jediným popleteným písmenkem. Dokážete to slovo najít a říct, jak má znít správně?

Zábavná logopedie:  Rozvíjejte s Dráčkem slovní zásobu zábavnou formou - pomocí obrázkové hry.

Učíme se abecedu: S Dráčkem se už přes rok učíte nová písmenka abecedy. Tentokrát je tu pro vás připraveno písmenko P. A k němu samozřejmě i zábavné úkoly, omalovánka a pohádka. Ta je tentokrát hodně zvláštní. Všechna její slova začínají stejným písmenem.

Vystřihovánka - skládačka: Vystřihněte si kartičky z tvrdého papíru a začněte skládat veselé zimní obrázky. Po vystřihovánce můžete sáhnout kdykoli se budete nudit.

Kdo je pachatel? Původní detektivní komiks: Koumes, soukromý detektiv z louky pod lesem vyšetřuje další zapeklitý případ. Pomůžete mu ho vyřešit, děti?

Namáhejte si hlavičku: Hlavolamy, logické spojovačky, puzzle, veselé počítání, malované i slovní kvízy, nácvik psaní zábavnou formou, legrační logopedické básničky. S Dráčkem se učíte a ani o tom nevíte. 

Přejeme vám příjemnou zábavu s únorovým Dráčkem.

ČísloDatum, kdy bude časopis rozesílán

Přidat příspěvek k předplatnému tohoto časopisu

Bonusy k předplatnému časopisu DRÁČEK

Kniha Hravá písmenková škola - dárek k předplatnému časopisu DRÁČEK
platí do 6.03.2018

Kniha Hravá písmenková škola

Písmena jsou užitecná i v každodenním živote. Každé písmenko má svoji pohádku, básničku, úkoly a obrázky pro lepší zapamatování. Hodnota dárku 199 Kč.

Kniha Broučci - dárek k předplatnému časopisu DRÁČEK
platí do 6.03.2018

Kniha Broučci

Slavná kniha Jana Karafiáta Broučci s ilustracemi Ondřeje Sekory. Hodnota dárku je 199 Kč.

Kniha Džunglí - dárek k předplatnému časopisu DRÁČEK
platí do 6.03.2018

Kniha Džunglí

Jedinečné Kiplingovy příběhy z indické divočiny. Hodnota dárku je 199 Kč.

Prehistoric junior + 3 dárky - dárek k předplatnému časopisu DRÁČEK
platí do 6.03.2018

Prehistoric junior + 3 dárky

Hra Prehistoric junior + povlak lichožrouti + panenka s čepičkou ve tvaru liščí hlavičky + knížka Jana Karafiáta Broučci. Hodnota 4 dárků je 1150 Kč.

RC auto + 3 dárky - dárek k předplatnému časopisu DRÁČEK
platí do 6.03.2018

RC auto + 3 dárky

R/C auto Road Rippers + kniha Magický autobus + kniha Hříčky se slovíčky + oboustranné pastelky DUO. Hodnota 4 dárků je 1137 Kč!