NaCestu (pro slovenské předplatitele)

Časopis NaCestu se věnuje vlastivědě Česka a jeho příhraničí a jejímu poznávání spojenému i s aktivním pohybem. ... více
titulní strana časopisu NaCestu (pro slovenské předplatitele) a jeho předplatné

Vydavatel časopisu: Litera Plzeň, s.r.o.

Typy předplatného

Ročné predplatné
30.00 EUR
Prodloužit předplatné Objednat předplatné Darovat předplatné

V každém čísle na Vás čekají novinky o přírodních, historických, technických i kulturních zajímavostech Čech, Moravy a Slezska, které v běžných průvodcích nenajdete. Spolu s nimi přináší i informace, které potřebujete, když se za těmito zajímavostmi vypravíte v zájmu svého zdraví vlastní silou - pěšky, na kole, na běžkách, na lodi...

Součástí NaCestu je i web www.nacestu.cz, jehož obsah a služby jsou plně k dispozici předplatitelům a na kterém se i noví zájemci mohou seznámit s tím, co vše předplacením NaCestu získají.

(Při objednávání proto nezapomeňte uvést svoji mailovou adresu, pomocí které se chcete na webu www.nacestu.cz přihlašovat - bez ní přístup k webu nelze získat!)

Již nyní obsahuje web nacestu.cz přes 1300 článků a jejich počet se stále zvětšuje, především o všechny články publikované v "papírovém" NaCestu, ale i o další texty autorů NaCestu, které se do tištěné verze nevejdou. V článcích je možno mnoha způsoby vyhledávat - fulltextově, tématicky, geograficky (s použitím interaktivní mapy).

Šéfredaktorkou NaCestu je Svatava Pátková, která má v oboru více jak dvacetiletou praxi a za svoji redakční práci už obdržela například hlavní novinářskou cenu v soutěži Prix non pereant, organizovanéSyndikátem novinářů České republiky a občanským sdružením Pro Bohemia a zaštítěné ministrem kultury ČR. Kromě časopiseckého publikování se dlouhodobě věnuje spolu s kameramanem Pavlem Kalistou tvorbě reportáží pro pořad České televize Toulavá kamera.

Na NaCestu s ní autorsky spolupracuje nejméně 40členný tým, tvořený jejími dlouholetými kolegy, kvalitními a zkušenými regionalisty. Mezi ně patří například Jakub Hloušek a Roman Hartl, kteří jsou také nositeli ocenění z novinářské soutěže Prix non pereant, ale i řada dalších známých jmen jako Edward Chmiel, Lukáš Nekolný, Jaroslav Vála, Dagmar Šumberová, Tomáš Maleček, Stanislav Wieser, Josef Kosák, Břetislav Koč, Jan Pásler, Jan Vítek, Zdeněk Prášil, Václav Pernegr, Eva Pavlásková, Václav Lopata, Martin Majer, Michal Hejna, Václav Hieke, Vojtěch Pavelčík... A do autorského týmu patří i "psavá" část redaktorů pořadu ČT Toulavá kamera (např. Roman Šulc, Mirka Bezrouková, Jitka Štěpánková). V každém čísle najdete i jednu špičkovou vlastivědnou křížovku od Ivana Vobra.

Tištěná podoba časopisu NaCestu má formát přibližně B5, nejméně 64 barevných stran + obálku a vychází 10x ročně.

Časopis NaCestu vydává Vlastivědný ústav, z.ú. s využitím komplexního vydavatelského servisu Litery Plzeň, s.r.o.

ČísloDatum, kdy bude časopis rozesílán
3/2019 27.2.2019 aktuální číslo
4/2019 27.3.2019
5/2019 30.4.2019
6/2019 29.5.2019
7-8/2019 26.6.2019
9/2019 28.8.2019
10/2019 25.9.2019
11-12/2019 30.10.2019

Přidat příspěvek k předplatnému tohoto časopisu

Příspěvky do diskuze mohou přidávat pouze přihlášení předplatitelé.
Přihlašovací údaje najdete na faktuře nebo daňovém dokladu k předplatnému. Pro další kontakt můžete využít našeho call centra na telefonních číslech 225 985 225 a 777 333 370 nebo na e-mailu send@send.cz. Spojte se s námi také na Facebooku.