NaCestu (pro slovenské předplatitele)

Časopis NaCestu se věnuje vlastivědě Česka a jeho příhraničí a jejímu poznávání spojenému i s aktivním pohybem. ... více
titulní strana časopisu NaCestu (pro slovenské předplatitele) a jeho předplatné

Vydavatel časopisu: Vlastivědný ústav, z.ú.

Typy předplatného

Ročné predplatné
30.00 EUR
Prodloužit předplatné Objednat předplatné Darovat předplatné
Tisknout vánoční dárkový certifikát

V každém čísle na Vás čekají novinky o přírodních, historických, technických i kulturních zajímavostech Česka, které v běžných průvodcích nenajdete. Spolu s nimi přináší i informace, které potřebujete, když se za těmito zajímavostmi vypravíte v zájmu svého zdraví vlastní silou - pěšky, na kole, na běžkách, na lodi...

Součástí NaCestu je i web www.nacestu.cz, jehož obsah a služby jsou plně k dispozici předplatitelům a na kterém se i noví zájemci mohou seznámit s tím, co vše předplacením NaCestu získají.

Již nyní obsahuje web nacestu.cz přes 1000 článků a jejich počet se stále zvětšuje, především o všechny články publikované v "papírovém" NaCestu, ale i o další texty autorů NaCestu, které se do tištěné verze nevejdou. V článcích je možno mnoha způsoby vyhledávat - fulltextově, tématicky, geograficky (s použitím interaktivní mapy).

Šéfredaktorkou NaCestu je Svatava Pátková, která má v oboru více jak dvacetiletou praxi a za svoji redakční práci už obdržela například hlavní novinářskou cenu v soutěži Prix non pereant. Kromě časopiseckého publikování se dlouhodobě věnuje spolu s kameramanem Pavlem Kalistou tvorbě reportáží pro pořad České televize Toulavá kamera.

Na NaCestu s ní autorsky spolupracuje nejméně 40členný tým, tvořený jejími dlouholetými kolegy, kvalitními a zkušenými regionalisty. Mezi ně patří například Jakub Hloušek a Roman Hartl, kteří jsou také nositeli ocenění z novinářské soutěže Prix non pereant, ale i řada dalších známých jmen jako Jan Vítek, Josef Kosák, Jaroslav Vála, Vojtěch Pavelčík, Rostislav Novák, Stanislav Wieser, Lukáš Nekolný... A do týmu patří i "psavá" část redaktorů pořadu ČT Toulavá kamera (např. Roman Šulc, Mirka Bezrouková, Jitka Štěpánková).

Tištěná podoba časopisu NaCestu má formát přibližně B5, nejméně 64 barevných stran + obálku a vychází 10x ročně.

Časopis NaCestu vydává Vlastivědný ústav, z.ú. s využitím komplexního vydavatelského servisu Litery Plzeň, s.r.o.

ČísloDatum, kdy bude časopis rozesílán
11-12/2017 25.10.2017 aktuální číslo

Přidat příspěvek k předplatnému tohoto časopisu